Clipboard01

V mesiaci máj sa naši klienti venovali rôznym aktivitám, ako napr. sadeniu muškátov, športu, prácam v záhrade, cvičeniu a prechádzkam v prírode. Nechýbala ani beseda s p. Bezegovou, beseda o včielkach, oddych na slniečku, či slávenie jubilea. Nižšie ponúkame bližší popis ;-)

 

 

 

 

 

„ Sadenie muškátov “
06.05.2022 zamestnanci ZpS Harmónia spoločnými silami sadili muškáty, ktoré skrášľujú naše zariadenie.

 

„ Beseda “
17.05.2022 prišla do nášho zariadenia lektorka z Kysuckej knižnice v Čadci pani Bezegová, ktorá si pre našich seniorov pripravila dokument o živote Žofie Bosniakovej. Bolo to poučne prežité predpoludnie. Ďakujeme pani Bezegovej za zaujímavú prednášku.

 

„ Športové predpoludnie “
Slnečné počasie sme využili, aby sme si spoločne precvičili nohy a ruky pri športových hrách.

 

„ Práca v záhrade “
Počas celého mesiaca sme sa snažili skrášľovať naše okolie. Kopali sme v záhradke a vysádzali kvety, o ktoré sa budeme starať počas celého roku.

 

„ Cvičenie rúk “
V zariadení máme svojpomocne vyrobené rôzne pomôcky, ktoré využívame na precvičovanie jemnej motoriky rúk.

 

„ Posedenie na slniečku “
Májové slniečko využívame na posedenie vonku. Podľa možnosti sa snažíme voziť vonku imobilných klientov, aby načerpali energiu zo slniečka a čerstvého vzduchu.

 

„ Prechádzky “
Denne, ak to počasie dovolí chodíme s imobilnými klientmi na malé prechádzky. Klienti si pomáhajú navzájom pri prechádzkach.

 

„ Jubilea “
V mesiaci máj sme si spoločne pripomenuli jubilea našich klientov spoločnými posedeniami. Všetkým oslávencom želáme všetko len to najlepšie.

 

„ Beseda o včeličkách “
24.5.2022 prišiel medzi nás pán Kuljovský aj so svojimi včeličkami. Veľmi pútavo nám porozprával o živote včiel. Bolo to krásne prežité predpoludnie. Vďaka zanietenému včelárovi sme sa dozvedeli veľa zaujímavosti o včelách a mede. Veľmi pekne ďakujeme.

 

„ Váľanie mája “
Posledný májový deň sme spoločne s pracovníkmi OÚ Zborov nad Bystricou váľali máj.
Bolo to veľmi pekne využité predpoludnie Ďakujeme!